Laura Łącz – spotkanie z maluchami

W środę 4 marca 2009 roku do Przedszkola Nr 2 przy ul. Sosnowej 17, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Michalinie przybyła Laura Łącz – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, reżyser spektakli teatralnych Teatru KARTA w Karczewie oraz poetka i pisarka.

Spotkanie aktorki, a zarazem autorki książek dla dzieci, odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, w pięknej i dużej sali nowego przedszkola. Na wstępie Laura Łącz opowiedziała dzieciom kilka słów o sobie. O tym, jak to się stało, że będąc znaną aktorką zaczęła pisać książki dla dzieci. Wspomniała o swoim cyklu spektakli dla dzieci i młodzieży pt.”Pokochaj teatr”, z którym odwiedza szkoły i przedszkola, aby przybliżyć młodym atmosferę i magię pracy w teatrze. Następnie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała jedną ze swoich bajek. Dzieci słuchały bajki z zainteresowaniem. Kolejnym punktem spotkania był konkurs, podczas którego dzieci recytowały wierszyki, bądź śpiewały piosenki. Dominowała twórczość własna. W nagrodę od bohaterki spotkania dostały słodkie upominki. Na zakończenie autorka podpisywała dzieciom swoje książki. Dzieci podziękowały Laurze Łącz uśmiechem i bukietem pięknych, kolorowych kwiatów.