Ferie w Bibliotece 2009 – akcja “Zima w mieście 2009”

Ferie zimowe w tym roku rozczarowały zarówno dzieci,  jak i dorosłych. Wokół nas było szaro i  ponuro, brakowało śniegu i typowej zimowej aury, uroku prawdziwej zimy otulonego w miękką puchową kołderkę. W naszej Bibliotece panowała jednak pogodna atmosfera.

Czarowały nas baśnie i bajeczki, historie przyrodnicze. Z zainteresowaniem skupiliśmy się na  problemach ekologicznych, jakie poznaliśmy i staraliśmy się zgłębić. Obiecaliśmy sobie, że będziemy oszczędzać wodę i chronić nasze piękne lasy. Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych, które zdobią dziś naszą Biblioteczną galerię. Wszyscy robią się bardziej weseli, gdy mogą popatrzeć na wspaniałe kolory i inwencję twórczą naszych najmłodszych czytelników.
W przerwie między zabawą i pracą mogliśmy spożyć skromny posiłek, pizzę, drożdżówki oraz wypić sok witaminowy, tak by mieć zapał na dalszą część dnia.