Wieści z Filii w Michalinie: “Moje pierwsze spotkanie z książką”

Na początek było serdeczne powitanie dzieci oraz ich opiekunów. Zachwytom nad obfitością bibliotecznych półek nie było końca. Biblioteka to bowiem miejsce czarodziejskie, nieprzeceniona jej rola.  Jakie to ważne, by móc samemu sięgnąć po książkę, która zawiera najciekawsze historie, a jak trudny jej wybór.

Ale książki należy szanować, dbać o ich wygląd, by mogły cieszyć wielu małych czytelników. Należy się z nimi obchodzić ostrożnie – zapamiętały dzieci. Opowiadanie ze zbioru Lucyny Krzemienieckiej „Słomkowy łańcuszek” pt. „Kłopoty Burka z podwórka” zachwyciły wszystkich. Małe oczka wpatrzone w czytającego nawet nie mrugały. Na koniec wszyscy z zapałem ilustrowali przygody sympatycznego psiaka.