Pasja czytania w obiektywie

Pasja czytania w obiektywie – happening fotograficzny inaugurujący trzecią edycję konkursu fotograficznego
Przyłapani na czytaniu w Józefowie: Zaczytani w obiektywie – 28 października 2008 r.
Na miejskim skwerze przed Miejskim Ośrodkiem Kultury pojawiła się wyjątkowa i niecodzienna scenografia. Na ławkach i stolikach ścieliły się płótna i kolorowe materiały.

W misach leżały kasztany, obok książek  z różnych gatunków i dziedzin, płonęły lampiony, żarzyły się w lekkich podmuchach wiatru płomienie świec. Reflektory wyłaniały z jesiennego mroku z trudem “złowionych” czytelników. Honoru mieszkańców, zarazem czytelników naszego miasta bronili: Cezary Łukaszewski, przewodniczący Rady miasta, Ryszard Nowaczewski radny i działacz kultury, Piotr Cmiel, polonista jednego z otwockich szkół średnich oraz pan Leszek Kiliszczyk, znany bibliotece miłośnik dobrej książki. Nawet jesienna aura sprzyjała naszym poczynaniom.

Wszyscy zebrani i “złowieni” dostrzegają potrzebę promocji książki i czytelnictwa, ponieważ wyobraźnia bez literatury umiera, zanika wrażliwość i empatia wobec problemów drugiego człowieka.
Otwórzmy więc wspólnie nasze serca i dusze na magię, jaka książkom zawsze towarzyszy, pozwólmy się jej zaczarować.