Przyłapani na czytaniu 2008/2009. Trzecia edycja

Rozpoczynamy trzecią edycję konkursu Przyłapani na czytaniu w Józefowie: Zaczytani w obiektywie. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału. Tegoroczna, trzecia edycja będzie miała charakter regionalny.
Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Józefów Stanisław Kruszewski.
Rozszerzyliśmy również kategorię wiekową uczestników.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie młodzież i dorosłych powyżej 18 roku życia.
Wystarczy być czujnym obserwatorem. Na zdjęciu należy uchwycić osobę lub osoby czytające książkę, w dowolnym miejscu i czasie. Zapraszamy i życzymy udanych fotograficznych łowów.
Aby ułatwić zadanie uczestnikom, zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które rozpoczną się w październiku w klubie „PORT” Miejskiego Ośrodka Kultury. Zajęcia prowadzić będzie Marzena Szymańska – fotograf, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, organizatorka wielu art.-wydarzeń.
Zapraszamy 28 października o godz. 17.30 do Parku Miejskiego przy Miejskim Ośrodku Kultury. Będzie można przyłapać na czytaniu osoby znane i cenione w Józefowie.

Obowiązujące zasady konkursu

● Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe;
● Obowiązujące kategoria wiekowe uczestników indywidualnych – 12-18 lat, oraz powyżej 18 lat;
● Zdjęcia nagrane na podpisanej płycie CD lub innym nośniku elektronicznym, uczestnicy przekazują do: kierownika Domu Nauki i Sztuki oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie lub Filii w Michalinie;
● Wymagana ilość zdjęć – szt. 3
● Konkurs trwa do końca kwietnia 2009 roku;
● Rozpoczęcie konkursu – październik 2008 r.;
● Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Komisja w składzie: Marzenna Szymańska – fotograf, Paweł Żak – fotograf, Jadwiga Sikorska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie;
● Najlepsze prace zostaną nagrodzone, miejsca I-III sponsorowane nagrody rzeczowe, wyróżnienia dla innych uczestników w postaci dyplomów oraz drobnych upominków;
● Nagrodzone zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki, także w prasie regionalnej oraz wyeksponowane w placówkach organizujących konkurs.