Uwaga miłośnicy czytelnictwa!

Niektórzy mieszkańcy Michalina do tej pory nie znają naszego nowego adresu. Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie ma swoją Filię w Michalinie!

Biblioteka została przeniesiona z dawnego budynku do
Spółdzielni Inwalidów Techniczna przy ul. Słonecznej nr 15.

Zapraszamy czytelników w godzinach:

Poniedziałek 12.00-18.00
Wtorek 12.00-18.00
Środa 9.00-13.00
Czwartek 12.00-18.00
Piątek 12.00-18.00
Sobota 9.00-13.00
(w roku szkolnym)

W nowej siedzibie zajmujemy jedno pomieszczenie, które jest jasne i przestrzenne. W chwili obecnej dzięki uprzejmości Władz Miasta oraz Prezesa Spółdzielni Pana Leszka Horonia trwają prace adaptacyjne dodatkowego pomieszczenia na cele socjalne, co pozwoli nam na uzyskanie dodatkowych kilku metrów w części wypożyczalni. Nasz księgozbiór zadowoli dzieci, młodzież i dorosłych. Mamy książki “dla maluszka i staruszka”. Wciąż odwiedza nas grono wiernych czytelników. Świadczą o tym dane: mamy zarejestrowanych 1100 czytelników. W ubiegłym roku bibliotekę odwiedziło 8226 osób. Wypożyczono ogółem 19635 woluminów. Nasze zasoby są systematycznie poszerzane o nowości wydawnicze z każdej dziedziny wiedzy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z Internetu. W czasie tegorocznych wakacji z Internetu skorzystało 80 osób. Nasza oferta obejmuje także kolorowe czasopisma takie jak: Przekrój, Viva, Newsweek, Żyjmy dłużej, Cogito, Victor Junior i Victor Gimnazjalista oraz dziennik Gazeta Wyborcza.  Bardzo dobrze wyposażony jest dział lektur szkolnych z opracowaniami. Zapraszamy młodzież szkolną do korzystania z naszej oferty. Przygotowaliśmy także książki z literatury pięknej dla maluchów. Chcemy w ten sposób pomóc rodzicom w akcji “Cała Polska czyta dzieciom!”. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie biblioteka jest miejscem uprzywilejowanym i przygotowanym do spotkania z książką.

Serdecznie zapraszamy!

mbpmichalin@wp.pl