Książki Niny Fallaci

Książki Niny Fallaci
Nina Fallaci
, jest florentynką mieszkającą w Nowym Jorku. Należy do najbardziej znanych na Zachodzie Włochów. Otrzymała doktorat honoris causa w dziedzinie literatury Columbia College w Chicago.

Wściekłość i duma – bezstronnym, śmiałym ostrzem prawdy autorka przerywa dziesięcioletnie milczenie. Milczenie, które przerywa bolesny krzyk dnia 11 września, dnia apokalipsy na Manhattanie. Traktuje o kontraście między Światem Islamu i Światem Zachodu, o ogólnoświatowym zagrożeniu, jakie niesie dżihad, o braku reakcji możnych tego świata.

Siła rozumu – geneza książki jest równie zaskakująca jak jej treść. Miała być postscriptum, uzupełnieniem do Wściekłości i dumy, okazała się odrębną książką. Autorka dokonuje w niej analizy obecnej Europy, zastanawia się nad jej współczesnym obrazem. Używa w swych rozważaniach klucza historycznego, filozoficznego, moralistycznego i politycznego. Siła rozum to hymn na cześć rozsądku i prawdy. Czytelnik znajdzie w niej niewyczerpane źródło faktów i osobistych przemyśleń autorki.

Wywiad z samą sobą – porywające i pełne goryczy świadectwo odważnej kobiety. Wychodząc od refleksji na temat raka moralnego i intelektualnego trawiącego Zachód, Oriana Fallaci ukazuje głuchą zaciekłość islamskiego terroryzmu i opisuje wojnę, jaką wytoczył on naszej cywilizacji.
Apokalipsa – odwołuje się do Apokalipsy Jana Ewangelisty. Tym razem jednak proroctwo przekazane jest nie jako alegorie i zagadki, lecz jako suche fakty.