Bo bajka może być wszędzie – warsztaty młodego bajarza

W piątek 7 marca zakończył się drugi etap projektu miejskiego „Bo bajka może być wszędzie – warsztaty młodego bajarza”. Projekt realizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie i Dom Nauki i Sztuki – placówkę Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Celem naszych działań jest pobudzenie twórczego i artystycznego potencjału dzieci oraz promocja czytelnictwa. Chcemy zmienić postrzeganie literatury, zwrócić uwagę na jej inspirujący aspekt.
Nasz projekt to także animacja życia miejskiego.
Jak pracujemy? Posługując się rozmaitymi technikami plastycznymi, opracowujemy wybrane fragmenty literackie. Następnie uczestnicy wykonują slajdy, które prezentowane są w różnych punktach miasta.
Pierwszy etap projektu „Marzenia pod choinkę” miał swój finał podczas grudniowego spotkania z Michałem Zarembą – autorem „Wierszy pod choinkę”.
Drugi etap „Mój dom, moja rodzina” uczniowie klasy 1d ze SP nr 1 zakończyli w Klubie Hydrofornia Miejskiego Ośrodka Kultury. Na wszystkich rodziców czekała niespodzianka – wykonana przez dzieci sałatka owocowa.