Podsumowanie akcji “Lato w mieście 2007”

Lipcowe dni w bibliotece rozbrzmiewały głosami najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Z tegorocznych zajęć skorzystało 126 dzieci. Pracownię komputerową odwiedziło 237 osób w różnym wieku, jednak najczęstszymi bywalcami były dzieci i młodzież szkolna. Przeprowadzone zajęcia obejmowały różne kręgi tematyczne: przyroda i środowisko, poezja i opowiadanie dziecięce, gry i zabawy umysłowe, projektowanie mody, baśnie i bajeczki, film animowany dla dzieci, piosenka oraz inscenizacja teatralna. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, grach, wykonywały wiele prac plastycznych. Większość prac można podziwiać na naszej wystawce. Na zakończenie zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację inscenizacji pt. „Kochamy książki”, uczestnicy zaś otrzymali pamiątkowe dyplomy.