Książka z dużą czcionką

Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece można znaleźć książki w wydaniu z tekstem o powiększonej czcionce. Dotychczas posiadaliśmy tytuły takich autorów, jak: T. Dołęga-Mostowicz, J. Iwaszkiewicz, E. Hemingway, J. Austin, A. Christie, W. Faulkner, G. Green, W. Somerset.  Od niedawna jesteśmy w posiadaniu trzech pozycji nowej serii wydawniczej Wydawnictwa Prószyński i S-ka, noszącej tytuł „Duże litery”.

Kierownikiem tego wspaniałego i bardzo potrzebnego projektu jest pan Wacław Muszkat. Akcji publikowania książek dla osób z utrudnioną możliwością samodzielnego czytania patronuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Zakupiliśmy dotychczas książki N. Roberts, M. Higgins-Clark oraz V. Holt. Następne tytuły ukażą się w październiku. Będziemy kontynuować ich zakup.