Wizyta w redakcji Życia Warszawy

WYCIECZKA DO REDAKCJI ŻYCIA WARSZAWY
Rok 2005

Wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród młodego pokolenia, cieszą się spotkania z ludźmi ciekawych profesji. Warsztaty dziennikarskie zorganizowane przez naszą bibliotekę oraz bibliotekę Gimnazjum nr 1 zgromadziły w auli szkolnej młodzież gimnazjalną i młodych adeptów dziennikarstwa z redakcji szkolnej gazetki Trauguttka, działającej w Szkole Podstawowej nr 2. Redaktor Życia Warszawy, pani Aleksandra Fedyna przedstawiła wszystkim charakter pracy w redakcji. Odpowiadała na wiele pytań. Ogłosiliśmy konkurs na „Najciekawszą relację ze spotkania”. Prac było wiele, wszystkie niezmiernie ciekawe. Nagrodziliśmy najbardziej interesujące! Autorzy otrzymali dyplomy i wraz z innymi, biorącymi udział w konkursie, zostali zaproszeni na wycieczkę do redakcji gazety.

Pani Ola bardzo ciekawie opowiada o swojej pracy. Wszyscy stoją zasłuchani

Poznajemy tajniki pracy w redakcji. Czy to naprawdę takie trudne?

Takie dziwne te plansze. Trudno sobie wyobrazić, że tak planuje się wygląd każdej strony w gazecie.

Pani Ola pokazuje nam pierwszy wydruk przed korektą. Widzimy ją jako pierwsi. Tej strony jeszcze nie było w kioskach!

Wygląda na to, że nasza obecność pozostaje niezauważona.

Czy tak się czują gwiazdy przed obiektywem?

Dział interwencji. Taki mały świat różnych wielkich problemów.

Sympatyczna Pani Redaktor wyjaśnia działanie różnych urządzeń w redakcji.

Wiele, dziś już zapomnianych wydarzeń, można odkryć w tych aktach.

Wszyscy jesteśmy już trochę zmęczeni. Czas wracać.